FAQ

Důležité otázky

Společně s Manhartovou ZUBÁRNOU sdílíme recepci, která s vámi řeší veškeré termíny. Objednat se můžete na recepci na telefonu +420 792 314 271 v době ordinačních hodin. Pokud se zrovna nedovoláte, věnujeme se klientovi na recepci a zavoláme vám zpět hned, jak to bude možné. Další možností je objednat se online prostřednictvím reservačního systému, případně emailem na info@de-ha.cz.

Týden před ošetřením vám zašleme emailové upozornění s přesným termínem a druhem výkonu. Čtyři dny před návštěvou od nás obdržíte také sms zprávu, ve které vás žádáme o potvrzení termínu – to prosím učiňte! Reagovat můžete jednoduše přímo odpovědí na sms zprávu. V případě, že termín nepotvrdíte, bude vás kontaktovat recepční s žádostí o potvrzení. Pokud nebudete reagovat ani na tuto výzvu, vaši rezervaci budeme nuceni zrušit a termín nabídneme jinému klientovi.

Změna či zrušení termínu je možná nejpozději jeden pracovní den (24 hodin) před potvrzeným termínem. Pokud víte, že na sjednaný termín nemůžete dorazit, dejte nám prosím vědět co nejdříve. Rádi pro vás vymyslíme nový termín a váš stávající nabídneme jinému klientovi. Děkujeme za pochopení.
Ano – zapsáním se na čekací listinu. V důsledku často dlouhé objednací doby na termíny máme zavedenou čekací listinu, na kterou vás v případě zájmu rádi zapíší na recepci. Klienty evidované na čekací listině v případě uvolnění termínu obesíláme sms zprávou a nabízíme dřívější termíny.
Storno poplatek si nárokujeme v případě, kdy se klient nedostaví na sjednaný termín ošetření nebo termín zruší v průběhu méně než 24 hodin před ošetřením. Pochopitelnou výjimkou je zrušení termínu či nedostavení se z akutních zdravotních důvodů. V tomto případě je však pro prominutí storno poplatku nutné předložit na recepci potvrzení ošetřujícího lékaře o zdravotních potížích. Děkujeme za pochopení.
Skvělý nápad – perfektní dárek k Vánocům, narozeninám či třeba před svatbou :). Poskytujeme poukazy na dentální hygienu i bělení zubů. Jestli máte zájem, napište nám email, zavolejte na recepci nebo se zastavte osobně. Obratem vám poukaz připravíme.

V současné době máme zpřísněná hygienická a organizační pravidla proti nákaze COVID19.

  1.  Je kladen důraz na omezení kontaktu lidí v čekárně a mezi personálem navzájem.
  2.  Prosíme pacienty, aby chodili bez doprovodu, popř. doprovod počkal mimo ordinaci.
  3.  Prosíme pacienty, aby chodili na přesnou hodinu ošetření.
  4.  Při příchodu do centra mějte prosím roušku na obličeji, pečlivě si umyjte ruce na toaletě, následně použijete náš dezinfekční gel na ruce. 
  5.  Cílem ošetření je minimalizovat vzniklý aerosol a podle toho také přizpůsobujeme naše ošetření.
  6.  Celý tým je chráněn veškerými ochrannými pomůckami.

Platba

Ano. Můžete platit kartou i hotově v českých korunách.
Přijímáme platby Sodexo, Benefit Plus, Benefit.cz a Edenred. Platbu lze uplatnit pouze na dentální hygienu a pro osobu, pro kterou je benefit určen.

Doprava

Ordinace se nachází bezprostředně u tramvajové zastávky Strossmayerovo náměstí (v ulici Dukelských hrdinů ve směru od Vltavy, tramvajová zastávka linek 6, 8, 17 a 26). Jedete-li metrem, je nejbližší stanicí Vltavská (linka C, 7 min chůze, 500 m). Viz mapa.

V přilehlých ulicích ordinace je možnost zaparkovat na zpoplatněných místech, např. v ulici Na Ovčinách (v blízkosti European GNSS Agency). Další možností je parkování v nedalekém OC Stromovka (700 m, 10 min chůzí), kde lze parkovat 2 hodiny zdarma.

Dentální hygiena

Na první ošetření prosím přijďte alespoň s pětiminutovým předstihem, který je potřebný pro vyplnění krátkého zdravotního dotazníku.

Samotné ošetření trvá zhruba hodinu a zahrnuje vstupní vyšetření zubů a dásní, zhodnocení stavu ústní hygieny, doporučení zubních pomůcek, výběr mezizubních kartáčků, barvení zubů plak detektorem a fotodokumentace.

Poté provedeme praktický nácvik správné techniky čištění s kartáčkem, s mezizubními kartáčky, popřípadě dentální nití, abyste mohli tato doporučení denně praktikovat v domácím prostředí.

Po instruktážích následuje profesionální čištění zubů dle aktuálního stavu hygieny: odstranění plaku a pigmentací pomocí Air-Flow s EMS přístrojem, odstranění zubního kamene ultrazvukem a odstranění plaku a zubního kamene ručními nástroji.

Na základě vstupní hygieny obdržíte vybrané mezizubní kartáčky společně s grafickým znázorněním chrupu, ve kterém je přesně vyobrazeno, který typ kartáčku máte kde používat.

Dle stavu ústní hygieny je s klientem domluven další termín návštěvy. V případě výskytu zánětu dásní, přítomného krvácení a zubního kamene je doporučena další návštěva v rozsahu sedmi dnů až jednoho měsíce.

  1. Žádanku na dentální hygienu od svého ošetřujícího lékaře, pokud nejste pacientem našich referujících lékařů.
  2. Rentgenové snímky – OPG snímek, Bitewing snímky (detailní mezizubní snímky ve skusu) od svého ošetřujícího lékaře. Přinést je můžete na CD, flash disku nebo předem zaslat emailem. Snímky jsou důležité pro správnou diagnostiku a vyšetření. 
  3. Vaše zubní pomůcky, které doma používá k provádění ústní hygieny (kartáček, elektrický kartáček, mezizubní kartáčky, nit) – chceme vidět, co aktuálně používáte a zda jsou pro vás vhodné. 
  4. Dobrou náladu 🙂

Před první návštěvu v ordinaci vás necháme vyplnit vstupní dotazník, ve kterém vyplníte potřebné osobní a zdravotní údaje. Prostřednictvím registrace na iKlient je vytvořen váš vlastní účet, do kterého se můžete opakovaně přihlásit. Naleznete v něm termíny ošetření a veškerou dokumentaci od lékaře. Pro opakované přihlášení se můžete podívat na https://www.iklient.cz/. Prosíme, před vaší první návštěvou přijďte alespoň o 5 minut dříve.

Velmi záleží na individuálním stavu ústní hygieny u každého klienta.

Pokud jdete na dentální hygienu poprvé v životě nebo v případě, že vaše dentální hygiena není optimální, je nutné počítat i s několika návštěvami v krátkém sledu po sobě. Četnost termínů je však skutečně individuální a plán vám po prvním ošetření sdělí hygienistka.

Po vstupní dentální hygieně doporučujeme další návštěvu v rozmezí 7 dní až 3 měsíců dle stavu ústní hygieny.

Klientům s rovnátky doporučujeme absolvování dentální hygieny pravidlelně v intervalu 1 – 3 měsíců.

Paradontologickým klientům a klientům se zánětem v ústech doporučujeme (více než doporučujeme) pravidelné návštěvy 3x až 4x ročně. 

Dětem ve věku 5 – 17 let doporučujeme návštěvu minimálně 2x ročně.

Klientům s výbornou hygienou bez zánětu dásní doporučujeme absolvovat dentální hygienu alespoň 2x ročně.

Airflow nepoškozuje zubní sklovinu, pokud dentální hygienistka pracuje pod správným sklonem koncovky a používá vhodný materiál – což v DéHá splňujeme :).

V současné době používáme prášek o velikosti částic 14 μm, který má nejjemnější zrnitost ze všech prášku ve světě stomatologie. Tento prášek ve směsi s vodou a vzduchem účinně odstraňuje biofilm (zubní plak) a zároveň nepoškozuje měkké a tvrdé tkáně. 

Lenka osobně prošla zaškolením o GBT protokolu a samotném Airflow přímo v sídle švýcarské firmě EMS v Nyonu. 

Více klinických studií ohledně Airflow naleznete zde.

Dentální hygiena by měla být prováděna na indikaci lékaře. Pokud se rozhodnete pro návštěvu na dentální hygienu u nás v DéHá, prosíme, zajistěte si žádanku od svého lékaře, popřípadě požádejte vašeho lékaře o telefonické či emailové spojení se s námi. Žádanky se netýkají pacientů od našich referujících zubních lékařů, se kterými jsme v kontaktu.
Po dentální hygieně byste se měli 1 hodinu vyhnout tmavým nápojům a potravinám, čímž předejdete tvorbě tmavých pigmentací. Jde především o kávu, černý a zelený čaj. Dále doporučujeme alespoň hodinu po dentální hygieně nekouřit! Smíte tedy v zásadě všechno :).
Poraďte se s vaším ošetřujícím zubním lékařem. Obecně platí, že u dětí do 4 let provádí instruktáž, dietetická poučení a doporučení pomůcek ústní hygieny zubní lékař. Poté, obvykle kolem 5. roku, doporučuje zubní lékař dítě k první návštěvě dentální hygieny.

Bělení zubů

Bělení zubů je naprosto bezpečné. K bělení zubů se používá peroxid vodíku, jehož použití má více než 100 letou historii používání a doposud nebyla v žádné studii prokázána jeho škodlivost.
Bělení zubů je naprosto bezpečné. K bělení zubů se používá peroxid vodíku, jehož použití má více než 100 letou historii používání a doposud nebyla v žádné studii prokázána jeho škodlivost.
Bělení zubů provádíme domácí nebo kombinovanou metodou značky Purewhitening. Z důvodů uvedených níže doporučujeme kombinované bělení.
Zejména z důvodu dlouhodobé stálosti doporučujeme kombinované bělení. Záleží mimo jiné na věku a zabarvení zubů u konkrétního pacienta, protože s přibývajícím věkem ztrácejí zuby schopnost absorbovat kyslík a bělící faktory. 

Samotným ordinačním bělením nedosáhneme tak výrazných výsledků, protože bělící faktory prochází pouze slabou vrstvou skloviny, která se po pár týdnech opět zbarví do původního odstínu.

Pokud se rozhodnete pro variantu domácího bělení, nejdříve je nutné zhotovit otisky na předem domluveném termínu v zubní ordinaci. Otisky následně odešleme do zubní laboratoře, ve které vyrobí ultra těsné a perfektně sedící nosiče přímo pro vaše zuby. 

Po zhruba 14 dnech jsou zhotovené nosiče připravené k odevzdání u nás v ordinaci. U předání zhotovíme fotografie zubů a vysvětlíme postup bělení. Do nosičů budete poté po dobu 14 nocí aplikovat gel o koncentraci 10 % a 16 % karbamid peroxidu. 

Kombinovaná forma bělení obsahuje kromě domácího bělení ještě fázi ordinačního bělení, kdy po 14 dnech domácího bělení provedeme ještě navazující bělení zubů v zubní ordinaci. 

Celý proces bělení zabere minimálně jeden měsíc, ale výsledky jsou stálé a dlouhodobé.
Při svědomitém dodržení postupu bělení a následné doporučené jednoduché pravidelné péči vám už zůstane zářivý bílý úsměv navždy. 🙂

Během bělení se v průběhu prvního týdne většinou objevuje zvýšená citlivost zubů. Ta však sama odezní již v průběhu bělení. Jestli chcete předejít možné vyšší citlivosti zubů, můžete například týden před bělením zahájit čištění zubů pastou s obsahem dusičnanu draselného – např. Sensodyne Pronamel nebo Biorepair nebo pořídit GS Paste Plus.
Jiné vedlejší či nežádoucí účinky nejsou s bělením zubů spojeny.

Není třeba dodržovat žádné “bílé diety”. Můžete pít bez omezení kávu, čaj, červené víno. Jediné, co doporučujeme omezit, je kouření. Po konzumaci tmavých nápojů a kouření doporučujeme ihned si vyčistit zuby.

Bělení zubů je vhodné zahájit po odstranění zánětu dásní a veškerých depozit na zubech (zubní kámen, pigmentace). 

V případě celkové rekonstrukce chrupu doporučujeme nejdříve zuby vybělit a poté zhotovit výplně. 

V případě zhotovování veškerých protetických prací – zubní korunky, můstky, fasety, implantace – doporučujeme absolvovat bělení před samotnými výkony.

Bělení zubů není vhodné pro osoby mladší 18ti let, těhotné, pacienty se zubními kazy a záněty dásní.

Pro těhotné

Bělení zubů je naprosto bezpečné. K bělení zubů se používá peroxid vodíku, jehož použití má více než 100 letou historii používání a doposud nebyla v žádné studii prokázána jeho škodlivost.
Ano. dentální hygienu v tomto období doporučujeme. Každá těhotná žena by měla mít před plánovaným porodem svoji ústní dutinu v pořádku. Během těhotenství totiž dochází k hormonálním změnám v těle každé ženy. V případě výskytu zánětu dásní již před těhotenstvím se ve většině případů stav dásní v těhotenství zhorší.

Zároveň s vámi probereme i péči o dutinu ústní a dietetické návyky vašeho dítěte.
Bělení zubů v těhotenství nedoporučujeme. Naše doporučení je vyčkat s bělením až po ukončení kojení.

Pojišťovna

Bělení zubů je naprosto bezpečné. K bělení zubů se používá peroxid vodíku, jehož použití má více než 100 letou historii používání a doposud nebyla v žádné studii prokázána jeho škodlivost.
Dentální hygiena není hrazena zdravotní pojišťovnou a pacient si hradí ošetření sám. Většina pojišťoven v současné době poskytuje příspěvky na dentální hygienu v rámci svých preventivních programů. Bližší info naleznete na webových stránkách své zdravotní pojišťovny.
Máte jiný dotaz? Zeptejte se na emailu info@de-ha.cz a nebo na Instagramu @dehahygiena.

A nebo se zeptejte osobně na dentální hygieně. Těším se na vás i vaše dotazy! 🙂

—Lenka Novotná

DéHá dentální hygiena
Dukelských hrdinů 967/10
+420 792 314 271
Created with by Dom.